Strona główna WIZERUNEK Analiza kolorystyczna a wizerunek osobisty

Analiza kolorystyczna a wizerunek osobisty

Kolory otaczają nas wszędzie. Są w pomieszczeniach, w których przebywamy, a przede wszystkim w naszych szafach. Mają ogromne znaczenie dla naszego wizerunku i są sygnałem wysyłanym odbiorcom. Warto przyjrzeć się im bliżej i odkryć te najkorzystniejsze dla naszego typu urody. W jakie kolory warto się ubierać? Analiza kolorystyczna da Ci odpowiedź na to pytanie.

2649
PODZIEL SIĘ

W ten oto sposób zrodził się podział na cztery typy kolorystyczne – wiosnę, lato, jesień i zimę. Dwa pierwsze, czyli wiosna i jesień, to typy ciepłe, a dwa kolejne, czyli lato i zima, to typy chłodne. Wizażyści i styliści korzystają z tego podziału, kiedy pracują z klientami i działają w oparciu o specjalnie w tym celu stworzone chusty do analizy, które zawierają odpowiednio nasycone kolory. Kolorysta przy świetle dziennym przykłada je do twarzy konkretnej osoby i sprawdza typy kolorystyczne. W ten sposób wybiera najkorzystniejsze i zdecydowanie odrzuca te, dające niekorzystne walory. Należy pamiętać, że osoba, która jest analizowana, widzi efekty analizy od razu po nałożeniu danego koloru. W swojej pracy bardzo często spotykam się z okrzykami zachwytu, jeśli dana barwa pokazuje to, co chcemy uwypuklić, oraz ze zdziwieniem, jeśli kolor „nie pracuje” z naszą karnacją i sprawia, że wyglądamy na zmęczonych. Kolory, które warto wybierać, będą wpływały korzystnie na wygląd naszej twarzy – oczy będą błyszczeć, podkreślimy ładny koloryt skóry a ukryjemy niedoskonałości i sińce pod oczami. Tylko indywidualne podejście do każdej osoby gwarantuje wiarygodność i skuteczność analizy. To na co zwracamy uwagę podczas jej wykonywania, to:
– kolor skóry i jej zabarwienie;
– obecność piegów i znamion;
– naturalny kolor włosów;
– reakcja skóry na słońce;
– kolor oczu;
– kolor warg.

Elementy wyżej wyróżnione będą znaczące w określaniu typu urody. Przyłożenie odpowiedniej chusty wzmacnia lub osłabia określone punkty twarzy. Kolor leżący blisko twarzy zawsze będzie miał znaczenie, bo daje nam światło lub je zabiera. Należy pamiętać, że musimy przystępować do analizy w całkowitym demakijażu, bez biżuterii, okularów i przy całkowitej neutralizacji kolorów obcych. Jeśli kolor włosów różni się od tych naturalnych, zakładamy specjalny czepek. Warto również odstawić na co najmniej dwa tygodnie przed planowanym spotkaniem soki z karotenem, nie powinniśmy farbować w tym czasie włosów. Spełnienie tych warunków pozwoli nam cieszyć się ze spotkania z kolorystą. Korzyści z niego płynące dają podstawę i źródło do dalszego kreowania naszego wizerunku. Dzięki niemu:
– otrzymasz harmonijny wygląd i większą pewność siebie;
– uzyskasz znajomość kolorystyki dla swojego typu urody i idealnie skomponowaną garderobę;
– poznasz swoje kolory personalne i barwy dopełniające stylizację;
– uwypuklisz swoje atuty urody i naturalne barwy w skórze;
– oszczędzisz czas podczas zakupów;
– zyskasz lepsze samopoczucie a kolory odejmą Ci lat;
– unikniesz błędów w kolorystyce makijażu i włosów.