Strona główna WIZERUNEK Analiza kolorystyczna a wizerunek osobisty

Analiza kolorystyczna a wizerunek osobisty

Kolory otaczają nas wszędzie. Są w pomieszczeniach, w których przebywamy, a przede wszystkim w naszych szafach. Mają ogromne znaczenie dla naszego wizerunku i są sygnałem wysyłanym odbiorcom. Warto przyjrzeć się im bliżej i odkryć te najkorzystniejsze dla naszego typu urody. W jakie kolory warto się ubierać? Analiza kolorystyczna da Ci odpowiedź na to pytanie.

2649
PODZIEL SIĘ

Jesień to ciepły typ, a jej barwy to zgaszone, ziemiste kolory z domieszką żółci, czyli „złota polska jesień”. Wszystkie barwy są przydymione, ciepłe i ciemne. Widoczne są żółte i rdzawe refleksy. Nie znajdziemy natomiast chłodnej palety, zatem unikamy niebieskiego, różowego czy czarnego. Skóra jest na ogół blada lub brzoskwiniowa, często ozdobiona piegami. Część jesieni opala się dobrze, a inne nie tolerują słońca. Oczy jesieni występują na ogół w kolorze brązu, od bursztynowego do orzechowego, mogą być także oliwkowe i zielone. Są mieszanką zielonego, złotego i brązowego. Nie występują natomiast jesienie o niebieskim kolorze oczu, a o zielononiebieskim są rzadkością. Włosy przybierają odcień miodowy, kasztanowy, brązowy lub intensywnie rudy. Cechami charakterystycznymi jesieni są zdecydowane piegi, trudność w utrzymaniu się makijażu i tendencja do tworzenia się plam. Jesienie wyglądają dobrze, gdy sięgają po to, co niesie natura. Ich styl to często rustykalny, folklorystyczny lub sportowa elegancja. Urodę podkreślą także odpowiednie materiały, takie jak sztruks, angora, wełna czy len lub dodatki w postaci biżuterii – złoto, bursztyn, drewno czy miedź.

Zima to typ urody przeważający na kuli ziemskiej, zaliczany do chłodnego typu. Do tej grupy należą najczęściej Azjaci, Murzyni oraz Mulaci i większość nacji śródziemnomorskiej. Zima ma przeważnie brązowe oczy, ale brąz może przechodzić od czerni, przez rudy, brąz oraz szarości. Oczy zimy przyciągają uwagę otoczenia i potrafią niemalże hipnotyzować. Zimy z jasnobrązowymi oczami i jasną karnacją sądzą często, że są jesienią. Włosy zimy są na ogół ciemno-brązowe lub czarne, nawet gdy w dzieciństwie były koloru jasny blond. Zima zaczyna siwieć stosunkowo wcześnie i wygląda wówczas bardzo ciekawie, interesująco. Farbowane i rozjaśniane włosy wyglądają bardzo niekorzystnie. Karnacja jest blada, różowo-beżowa, oliwkowa, żółto-szara lub brązowa i czarna. Oczy zim mają często kolor jasnobrązowy, ciemnobrązowy, mogą być szaroniebieskie, fiołkowe i orzechowe. Często włosy zim mogą być popielato-brązowe, brązowe, czarne lub srebrne (siwe). Zima to soczyste i nasycone kolory oraz żywa kolorystyka. Barwy mogą ze sobą kontrastować – pani lub pan zima dobrze czuje się w czerni i bieli. Należy wybierać chłodne, ostre i czyste kolory, bo to one najlepiej podkreślą styl i urodę. Wszelkie ciepłe barwy będą wyglądać mdło na charakterystycznej zimie.

Pamiętaj, że to dopiero początek drogi, skorzystaj z moich porad oraz zgłoś się bezpośrednio do specjalisty. Analiza kolorystyczna to sposób na zmierzenie barw zawartych w każdym z nas, które tworzą naszą pigmentację. Określenie barw personalnych bezpośrednio przełoży się na kolorystykę garderoby, butów, dodatków, biżuterii czy na zapach.

Marzena Lampasiak