Strona główna WIZERUNEK Dress code w środowisku pracy

Dress code w środowisku pracy

Prywatna klinika medyczna jest miejscem, w którym pacjent musi mieć poczucie, że znajduje się w dobrych rękach. Z całą pewnością najistotniejszym elementem tej układanki jest doświadczona i dobrze wykwalifikowana kadra oraz profesjonalne wyposażenie gabinetów. Nie powinno się jednak zapominać o budowaniu pozytywnego wizerunku, zaczynając od kolorystyki i umeblowania kliniki, skończywszy na wyglądzie wszystkich zatrudnionych w niej osób.

6871
PODZIEL SIĘ

Artykuł ukazał się w Medical Maestro Magazine, Vol. 2, s./p. 149-296

Wizytówka firmy
Wygląd pracowników na wszystkich szczeblach powinien być spójny z wizerunkiem instytucji. Ubiór w miejscu pracy ma znaczenie w dwóch aspektach. Z punktu widzenia klienta jest komunikatem mówiącym mu, jaka jest dana firma, czy jest wiarygodna i jak ważni są dla niej jej klienci. Jest również elementem wizerunku marki, zwiększa jej rozpoznawalność przez charakterystyczny strój i spójność z wystrojem wnętrz, w których następuje obsługa klienta, a także wprowadza ład estetyczny i odróżnia pracowników firmy od klientów. Z punktu widzenia pracowników ubiór tworzy poczucie przynależności do zespołu czy organizacji, a także zmniejsza ryzyko popełnienia błędów w doborze garderoby, które mogłyby wpłynąć na wizerunek firmy.

Lubisz wersję papierową? Zajrzyj tutaj

W celu stworzenia spójnego obrazu odzwierciedlającego powyższe elementy coraz częściej zleca się specjalistom od wizerunku dobór garderoby pracowników. Wówczas cała kadra, od osób dbających o czystość, poprzez pracowników zajmujących się obsługą klienta, a na pielęgniarkach i lekarzach kończąc, stanie się wizytówką kliniki, podkreślając tym samym wysokie kwalifikacje zespołu.