Strona główna INFORMACJA PRASOWA IV Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa 2016 r. z cyklu „W przestrzeni stresu...

IV Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa 2016 r. z cyklu „W przestrzeni stresu i lęku”

1338
PODZIEL SIĘ

W dniach 03-04 czerwca 2016 r. w Katowicach odbędzie się kolejna konferencja, organizowana w ramach cyklu „W przestrzeni stresu i lęku”, której tegoroczny temat przewodni to: „Medyczne i społeczne aspekty traumy.”

Konferencja ma charakter otwarty. Organizatorzy zapraszają do udziału szczególnie środowiska medyczne, psychologiczne, pedagogiczno-wychowawcze, pracowników opieki społecznej i wszystkich zainteresowanych prezentowaną problematyką. Celem konferencji jest prezentacja najnowszych osiągnięć medycyny i poszerzenie jej humanistycznego aspektu. To wydarzenie naukowe wyznacza przestrzeń dla rodzącej się nowej dziedziny nauki – medycyny translacyjnej.

Ulotka konferencja 2016 s1_

Specjalnie na tę okazję przygotowane wystąpienia najwybitniejszych specjalistów pełne będą wiedzy o najnowszych badaniach prowadzących do ogólnych, praktycznych wniosków.

Zintegrowanie wybitnych naukowców i praktyków z Polski oraz całego świata: USA (Harvard University), Niemiec, Hiszpanii i Francji (dr M.F.Hirigoyen – ekspert Parlamentu Europejskiego) w jednym miejscu i czasie stwarza możliwość dyskusji, wymiany poglądów i refleksji na temat wykorzystania osiągnięć badawczych w codziennej praktyce medycznej i w życiu społecznym.
Organizatorzy nie zapomnieli o chwili relaksu i wytchnienia dla uczestników, na konferencji będzie można obejrzeć prace malarki Joanny Kossak, a także nabyć książkę Marie France Hirigoyen „Molestowanie moralne”. O oprawę muzyczną zadba kwartet instrumentalny wykonujący utwory muzyki klasycznej.

Za charakter merytoryczny i naukowy konferencji odpowiada Katedra i Zakład Medycyny i Epidemiologii Środowiskowej SUM, za organizacyjny Śląska Izba Lekarska w Katowicach.

Informacje i zapisy