Strona główna WIZERUNEK Klasyka i naturalność, czyli makijaż biznesowy

Klasyka i naturalność, czyli makijaż biznesowy

Dress code w pracy, czyli zbiory zasad odnoszące się do dopasowania stroju do okazji, dotyczą także służbowego makijażu. To zgrany duet. Wyższa stopa życiowa zwiększa wymagania nas samych, ale i świata od nas. Żądamy wysokiej jakości wszystkich dóbr, a świat wymaga reprezentatywności i kompetencji, które przejawiają się w naszej klasie osobistej. Pod względem wyglądu nie sposób to osiągnąć zdając się tylko na intuicję i rady otoczenia.

3035
PODZIEL SIĘ

Artykuł ukazał się w Medical Maestro Magazine, Vol. 9, s./p. 1185-1332

Każdy przypadkowo wybrany kolor kosmetyku może podkreślić nie to, co chcemy, a ukryć to, co chciałybyśmy, aby było naszą siłą. Zatem czy brak makijażu w pracy to przejaw wygody, lenistwa czy może poczucia, że nie jest on obowiązkowy? Jedno jest pewne: przemyślany ubiór i stonowany makijaż to stabilna podstawa w profesjonalnym kreowaniu wizerunku.

Każda kobieta, niezależnie od aktywności zawodowej i wykonywanej pracy, chce dobrze czuć się w swojej skórze. Niewątpliwie makijaż ma pomóc nam wyglądać dobrze każdego dnia. Jest on dopełnieniem stylizacji, ale i ważnym komunikatem wysyłanym do naszych odbiorców. Działa podobnie jak ubiór i wybierane kroje, które nie są przecież dziełem przypadku. Zastanawiając się nad strojem do pracy kierujemy się wieloma czynnikami, ale głównie zależy nam, by strój wskazywał na profesjonalizm, kompetencje, elegancję i pewność siebie. Zadbajmy o to, by makijaż również oddawał te cechy. Współczesny świat wymusza dbanie o wygląd, ale i pokazuje, w jaki sposób warto to robić. Praca z ludźmi, kontakty z pacjentami czy klientami sprawiają, że pierwsze 7 sekund kontaktu w momencie poznania jest kluczowe dla jego dalszych losów. Nie możemy zrobić drugi raz pierwszego wrażenia, zatem uczyńmy wszystko, by nasz wygląd był spójny z nami.

Lampasiak2

Makijaż do pracy będzie odgrywał określoną rolę, jeśli będziemy się trzymać kilku ważnych zasad. Przede wszystkim umiar, ponieważ jest on wskazany zawsze tam, gdzie chodzi o pracę, służbowe spotkania czy oficjalne uroczystości. Kobieta w biznesie powinna kierować się jedną zasadą: im mniej, tym lepiej. Wrażenie ogólne powinno dać raczej odpowiedź „ale świeżo wyglądasz”, niż „ale masz ładny makijaż”. Zadbajmy, by od prawidłowego demakijażu i pielęgnacji nasza skóra otrzymała to, czego potrzebuje. Używajmy tylko odpowiednich kosmetyków, dopasowanych do potrzeb skóry, a sam demakijaż traktujmy jak najdłuższą czynność po kąpieli. Stosujmy specjalne preparaty, którymi łatwo zmyjemy tusz wodoodporny i róbmy to w sposób delikatny. Skóra odwdzięczy się ładnym zaróżowionym kolorytem i będzie wyglądać promiennie. Kosmetyki przez nas używane muszą nawilżać, regenerować, odżywiać, utrzymywać wilgoć w skórze, napinać mniej elastyczną skórę, ujędrniać i stymulować naturalne procesy odbudowy w komórkach. Styl życia i właściwa dieta to podstawa dobrego wyglądu skóry. Dostarczanie dużej ilości witamin, korzystanie z sauny, złuszczanie starych komórek naskórka czy kuracje witaminowe to tylko niektóre z czynników, które pomogą skórze pozostać młodą. Gładka i wypielęgnowana skóra twarzy to doskonałe tło dla dobrego makijażu.