Strona główna WIZERUNEK Klasyka i naturalność, czyli makijaż biznesowy

Klasyka i naturalność, czyli makijaż biznesowy

Dress code w pracy, czyli zbiory zasad odnoszące się do dopasowania stroju do okazji, dotyczą także służbowego makijażu. To zgrany duet. Wyższa stopa życiowa zwiększa wymagania nas samych, ale i świata od nas. Żądamy wysokiej jakości wszystkich dóbr, a świat wymaga reprezentatywności i kompetencji, które przejawiają się w naszej klasie osobistej. Pod względem wyglądu nie sposób to osiągnąć zdając się tylko na intuicję i rady otoczenia.

2981
PODZIEL SIĘ

Twarz powinna wyglądać świeżo i naturalnie, tak jakby wcale nie była umalowana. Starajmy się, by całość była starannie wykonana, a sam makijaż – dyskretny. Warto, by cera była satynowa o jednolitym kolorycie, lekko zmatowiona mgiełką pudru. Makijaż służbowy charakteryzuje się podkreśleniem tzw. trójkąta menedżerskiego, czyli zaakcentowaniem oczu. Szykując się do pracy podkreślmy kolor swoich tęczówek odpowiednią barwą. Pamiętajmy, by wybierać kolory kontrastowe do tęczówki oka, barwa przeciwstawna podkreśli niepowtarzalny kolor oka. Bardzo ważny jest prawidłowy dobór kolorów do typu urody. Przy całej rozmaitości barw, jakie składają się na wizerunek kobiety można wyróżnić:
– typ ciepły – cera ciemna, oliwkowa lub jasna, kremowo-beżowa; włosy od złotego blondu do ciepłych odcieni brązu. Ten typ urody dobrze wygląda w brązach i ciepłych czerwieniach;
– typ zimny – cera jasna, o chłodnym, różowawym kolorycie; włosy ciemne o niebieskawym połysku lub jasne o platynowym poblasku. Temu typowi urody odpowiadają róże i fiolety;
– pastele – są grupą kolorów obejmującą odcienie ciepłe i zimne, dobrą dla wszystkich, którzy lubią makijaż naturalny, subtelny.

Lubisz wersję papierową? Zajrzyj tutaj

Starajmy się używać cieni satynowych lub półmatowych. Kosmetyki matowe czynią twarz martwą i wywołują efekt zmęczonych oczu, a te błyszczące z dużą ilością perły nie nadają się do pracy, gromadząc się w drobnych bruzdach. Do makijażu służbowego idealnie nadają się cienie brązowe, ale jeśli masz barwę oka w tym samym kolorze, zgasisz je, nadając mu niewyspany wygląd. Warto wtedy sięgnąć po szarości, granaty, beże i brudne róże. Do piwnych oczu bardzo pasują odcienie bordowe, wrzosowe lub fioletowe z domieszką brązów. Oczy niebieskie i niebiesko-szare doskonale podkreśli beż, brudny róż, brąz, granat, śliwka czy popiel. Z kolei oczy zielone zyskają głębi w granatach, brązach, śliwce, beżach i szarościach. Zwracajmy uwagę na to, by cienie przez nas używane oddawały klasę i elegancję. Najpewniejszymi kolorami są te niezbyt oddalone od naturalnych. Zapomnijmy o mocnych, krzykliwych kolorach, mocnej kresce na powiekach i zbyt intensywnych ustach. Kobieta nie powinna w pracy rozpraszać swoich rozmówców mocno podkreślonymi ustami – ten element zarezerwowany jest dla tzw. trójkąta osobistego, czyli na spotkania po pracy i prywatne życie. Możemy dopełnić makijażu nakładając na usta satynową pomadkę o delikatnym połysku. Do całości, jaką jest makijaż pięknej kobiety, pozostało jeszcze tylko pomalowanie paznokci. Jednakowy kolor szminki i lakieru do paznokci przestał być żelazną regułą eleganckiego makijażu. Niemniej jednak wciąż obowiązuje zasada wybierania odcieni z tej samej rodziny kolorów.