Strona główna WIZERUNEK Klasyka i naturalność, czyli makijaż biznesowy

Klasyka i naturalność, czyli makijaż biznesowy

Dress code w pracy, czyli zbiory zasad odnoszące się do dopasowania stroju do okazji, dotyczą także służbowego makijażu. To zgrany duet. Wyższa stopa życiowa zwiększa wymagania nas samych, ale i świata od nas. Żądamy wysokiej jakości wszystkich dóbr, a świat wymaga reprezentatywności i kompetencji, które przejawiają się w naszej klasie osobistej. Pod względem wyglądu nie sposób to osiągnąć zdając się tylko na intuicję i rady otoczenia.

2981
PODZIEL SIĘ

Makijaż służbowy krok po kroku
Podkład – to podstawa każdego dobrego makijażu. Nakładamy go na twarz, aby poprawić wygląd skóry: zamaskować niedoskonałości, ukryć przebarwienia, wyrównać koloryt. Dobrze dobrany podkład dodaje cerze blasku, ożywia ją i rozświetla, a także chroni przed czynnikami środowiska.

Korektory – stosujemy na podkład, ukryją one wszelkie niedoskonałości cery: przebarwienia, plamki, drobne wypryski, zaczerwieniony nos, cienie pod oczami, a nawet zmarszczki. Wspaniale rozświetlają i odmładzają skórę, czynią ją świetlistą, pełną blasku. Warto stosować go tam, gdzie mamy miejsca zaciemnione: pod oczami, wzdłuż skrzydełek nosa i pod ustami. Nakłada się je bezpośrednio na skórę, palcami bądź pędzelkiem.
Na ewentualne problemy skórne można zastosować bazę lub korektor kolorowy:
– na naczynka, czerwone plamy i krostki – korektor/baza zielona;
– na fioletowe zasinienia – korektor/baza żółta;
– na niebieskie zasinienia – korektor/baza niebieska.

Puder – utrwala podkład i korektor, przedłuża trwałość makijażu i zapobiega błyszczeniu się skóry. Powinien być, tak jak korektor, dobrany odcieniem do koloru podkładu. Jest kilka postaci pudru: puder sypki, puder w kamieniu lub w kulkach.

Rozjaśnienie – jasne kolory cieni do powiek stanowią bazę makijażu oczu. Biały lub inny jasny cień ożywia i optycznie otwiera oko, dodaje spojrzeniu blasku. Jasny cień można nakładać na wiele sposobów:
– na całej widocznej górnej powiece, by uwypuklić głęboko osadzone oczy;
– tylko pod brwiami, by powiększyć oko, uzyskać efekt świeżego makijażu i podkreślić zarys brwi;
– tuż nad źrenicą, jasny punkt na ciemniejszym kolorze, by rozświetlić oko;
– w wewnętrznych kącikach, przy zbyt blisko osadzonych oczach;
nad zewnętrznymi kącikami, przy zbyt daleko osadzonych oczach, a także by zatuszować zmęczenie.