Strona główna WIZERUNEK Klasyka i naturalność, czyli makijaż biznesowy

Klasyka i naturalność, czyli makijaż biznesowy

Dress code w pracy, czyli zbiory zasad odnoszące się do dopasowania stroju do okazji, dotyczą także służbowego makijażu. To zgrany duet. Wyższa stopa życiowa zwiększa wymagania nas samych, ale i świata od nas. Żądamy wysokiej jakości wszystkich dóbr, a świat wymaga reprezentatywności i kompetencji, które przejawiają się w naszej klasie osobistej. Pod względem wyglądu nie sposób to osiągnąć zdając się tylko na intuicję i rady otoczenia.

2981
PODZIEL SIĘ

Podkreślenie – kolorowe cienie do powiek uwydatniają barwę tęczówki i kształt oka. Niewskazane jest stosowanie cienia w kolorze oczu; lepiej użyć odcienia kontrastowego, np. zgaszonego fioletu do oczu zielonych, oliwkowego do brązowych. Najpierw na powiekę ruchomą nakładamy cień bazowy (matowy lub satynowy; nie używamy cieni perłowych) w neutralnym kolorze, potem kąciki zewnętrzne oraz linię rzęs podkreślamy cieniem w ciemnym kolorze (np. brąz, czerń, granat, ciemny fiolet); możemy użyć także kredki, w którymś z wymienionych kolorów – ważne, by linię kredki delikatnie rozetrzeć cieniem w harmonijnym kolorze. Na koniec wewnętrzne kąciki podkreślamy rozświetlającym cieniem (np. złoto, srebro, odcień szampana) – taki zabieg nada spojrzeniu świeżości i optycznie otworzy oko. Tusz do rzęs to kosmetyk, bez którego większość kobiet nie może się obejść. Piękne rzęsy dodają spojrzeniu wyrazistości i głębi. Kreski na powiekach, wykonane za pomocą flamastra, konturówki czy eyelinera służą przede wszystkim podkreśleniu urody oka i nadaniu spojrzeniu intensywności.

Lubisz wersję papierową? Zajrzyj tutaj

Kształt – umiejętnie stosowany róż potrafi zarówno ożywić cerę, dodać jej światła, jak i skorygować kształt twarzy, złagodzić lub wyostrzyć rysy. Trzeba uważać, by nakładać go oszczędnie – nadmiar różu nada twarzy nienaturalny „rumiany” wygląd. Dla wyszczuplenia twarzy pod kośćmi policzkowymi nakładamy smugę matowego pudru brązującego, a na szczyty kości policzkowych nakładamy róż w delikatnym, świeżym kolorze. Delikatnie rozcieramy oba produkty, tak by zatrzeć granice pomiędzy pudrem brązującym i różem. Dobra linia brwi w sposób istotny decyduje o rysunku twarzy, nadaje jej otwarty charakter, podkreśla oczy. Brwi powinny harmonizować z kształtem twarzy – idealne mają kształt łagodnie wygiętego łuku.

Kolor na ustach to dopełnienie całego makijażu. Przy wyborze odcienia szminki należy wziąć pod uwagę karnację skóry, kolor włosów, zabarwienie zębów, a także kształt ust.

Dress code w pracy to obowiązek, przyjęcie pewnych reguł, które pomagają nam osiągać zamierzone cele. Makijaż biznesowy z samej nazwy zobowiązuje nas do czegoś. Starajmy się, by był on naturalny, uniwersalny i dopracowany. Zadbajmy o kosmetyki wielofunkcyjne oraz takie, których aplikacja nie jest skomplikowana. Postawmy na minimum nakładu pracy przy osiągnięciu maksymalnych efektów. Wyrażajmy nim gotowość do działania, nasz profesjonalizm i stuprocentowe zaangażowanie.

Marzena Lampasiak