Strona główna PASJE MEDYCYNY Lekarz i ratownik

Lekarz i ratownik

Góry to jego pasja: Bartosz Puchalski, doktor nauk medycznych, specjalista kardiolog, ratownik górski. Ukończył studia medyczne na I Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie. Zajmuje się nieinwazyjną diagnostyką kardiologiczną oraz kardiologią sportową. Mimo pracy w Warszawie, jego serce pozostało na południu Polski, dlatego pasje do gór i medycyny łączy jako ratownik górski w Grupie Bieszczadzkiej GOPR. Jak sam twierdzi GOPR to miejsce, w którym liczy się ratowanie ludzkiego życia, a uścisk dłoni kierownika akcji i podziękowanie uratowanej osoby to nagroda za włożony wysiłek.

4467
PODZIEL SIĘ

Jakie ma Pan marzenia?
Żebym był zdrowy (śmiech). Póki co jestem zdrowy, dobrze się czuję, ale chcę to zdrowie utrzymać w jak najlepszej formie, jak najdłużej się da. A przede wszystkim chciałbym realizować się sportowo i naukowo, bo zawodowo sądzę, że już się zrealizowałem.

A marzenia związane z górami?
Chciałbym na pewno pojechać w góry wysokie i zdobyć szczyty. Byłem parę razy w Alpach. Dokonałem paru trudnych zjazdów w Tatrach. Chcę jeszcze popróbować swoich sił.

Jakie ma pan plany na przyszłość?
Na chwilę obecną planuję start w maratonie w Szwajcarii w kwietniu tego roku. Później wakacje, oczywiście w górach, a następnie dwa tygodnie dyżuru w Pogotowiu Górskim w okresie wakacyjnym. Wtedy w górach jest naprawdę dużo pracy. Będę także kontynuował pracę naukową z zakresu kardiologii sportowej.

Dziękuję za rozmowę.
Dziękuję.