Strona główna PASJE MEDYCYNY Medyczny rower

Medyczny rower

Lek. dent. Tomasz Kaczmarek – lekarz stomatolog i pasjonat kolarstwa. Niezwykle sympatyczny i zarażający swoją pasją na odległość. Rozmowa z nim o kolarstwie sprawia, że natychmiast ma się ochotę wsiąść na rower, zatem nic dziwnego, że organizowane przez niego zawody rowerowe przyciągają setki uczestników. Mieszka w Wieleniu nad Notecią, co mocno podkreśla i wciąż udowadnia, że w Wielkopolsce można organizować zawody w kolarstwie górskim, wystarczą dobre chęci i pasja. Mimo dość późnego rozpoczęcia przygody z kolarstwem i swojego wieku, wciąż wygrywa kolejne maratony.

2093
PODZIEL SIĘ

kaczmarek3

19 września 2015 r. podczas Michałków odbędzie się kolejna, XIV już edycja Mistrzostw Polski Lekarzy w maratonie MTB. Czy po raz kolejny wystartuje Pan jako uczestnik, czy będzie Pan występował wyłącznie w roli organizatora?
Będzie tak samo, jak co roku. Jestem w takiej sytuacji, że robię wszystko, tzn. przed zawodami zajmuję się organizacją, później na chwilę robię sobie przerwę, podczas której przebieram się w strój rowerowy i startuję w zawodach, a potem raz jeszcze wracam do stroju organizacyjnego (uśmiech).

Dobrze Pan sobie radzi w tych dwóch rolach – w ubiegłym roku zdobył Pan Mistrzostwo.
Zgadza się. Wstyd się przyznać, że jestem tak niegościnny, ale konkurencja umiarkowanie naciskała, więc dało mi to większą szansę na wygraną (śmiech)!

W Mistrzostwach mogą wziąć udział wszyscy lekarze?
Wszyscy bez wyjątku, jest to impreza otwarta. W ramach niej przeprowadzamy branżowe zawody, bo łatwiej jest zorganizować je u mnie w Wieleniu, ale mogą startować wszyscy, nie tylko lekarze. Na tych zawodach wyróżniamy również innych przedstawicieli branży medycznej, którzy mają wyodrębnioną dodatkową klasyfikację.

Osoba chętna do uczestnictwa w zawodach musi wcześniej wpisać się na listę uczestników?
Tak, zapisów dokonuje się za pośrednictwem strony internetowej, następnie należy dokonać opłaty, która wynika z regulaminu. Dzięki wsparciu Wielkopolskiej Izby Lekarskiej będziemy mieli bardzo fajne prezenty dla tych, którzy wcześniej dokonają wszelkich formalności zgłoszeniowych.

Podczas maratonu odbędą się również zawody dla dzieci?
Zgadza się. Na naszej imprezie, gdy zawodnicy wyruszą w bój, na stadionie odbędą się zawody dla dzieci. Specjalnie dla nich przygotowane są również bardzo fajne nagrody, przykładowo rowery. Zawsze serdecznie zachęcamy rodziców, aby przyszli z dziećmi, by wspólnie się pobawić.