Strona główna PODRÓŻOWANIE Między morzem a niebem – Kierunek: Wybrzeże Amalfitańskie, Włochy

Między morzem a niebem – Kierunek: Wybrzeże Amalfitańskie, Włochy

2219
PODZIEL SIĘ

Artykuł ukazał się w Medical Maestro Magazine, Vol. 9, s./p. 1185-1332

Wybrzeże Amalfitańskie leży we włoskim regionie Kampania, nazywanym ziemią w kolorach słońca. Rozciąga się na południe od Neapolu, od Positano do Vietri sul Mare, nie sięgając większego miasta Salerno. Można zgrzeszyć i pojechać tam na 2 dni, ale można zrobić dużo więcej dla siebie i zostać tam przez tydzień bądź dłużej.

Amalfi1

Wybrzeże Amalfitańskie jest jedyne w swoim rodzaju i to nie sztuczny prasowy zachwyt tylko rzeczywistość, która ogarnia nas pełnią malowniczych miejscowości. Gdzież indziej widzieli Państwo wzgórza porośnięte cytrynami, które już w lutym nabrzmiewają, przynosząc skojarzenia z ciepłą herbatą z miodem i świeżością? Tutaj zaczynają Państwo rozumieć całkowite przesłanie płynące z kartek pocztowych, pełnych dzikich i hodowlanych potężnych cytryn, wylewających się z dłoni dzięki swoim gabarytom, co w lipcu i w sierpniu wydaje się mało rzeczywiste. W styczniu, lutym, marcu już można w nie uwierzyć, dotykając dojrzałych owoców rosnących w cytrynowych gajach na zboczach gór.

Lubisz wersję papierową? Zajrzyj tutaj

Na wybrzeżu jest zupełny brak marketów; są wyłącznie drobne sklepiki i klimatyczne manufaktury. Możemy w nich kupić dobre lokalne produkty, dzięki czemu przygotowanie posiłku ze świeżej mozzarelli i pomidorów czy grillowanych ryb i owoców morza złowionych nad ranem w zatoce staje się normalnością. Będąc w tym miejscu Europy naprawdę będziemy jeść owoce ziemi i morza. Poszukiwacze większych miast odnajdą w sąsiedztwie Salerno, a na północy Neapol, oddalony od Amalfi o 60 km.