Strona główna INFORMACJA PRASOWA Musical „Zakonnica w przebraniu” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu

Musical „Zakonnica w przebraniu” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu

1702
PODZIEL SIĘ

W Teatrze Muzycznym w Poznaniu 6 czerwca 2016 r. odbyła się konferencja prasowa poświęcona castingowi i przygotowaniom do polskiej prapremiery musicalu „Zakonnica w przebraniu”.

W konferencji wzięli udział: Przemysław Kieliszewski – Dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu, Piotr Deptuch – Zastępca Dyrektora ds. Artystycznych, kierownik muzyczny spektaklu, Jacek Mikołajczyk – reżyser, twórca polskiego przekładu i Ewelina Adamska-Porczyk – choreograf.

Musical został przygotowany na podstawie filmu „Zakonnica w przebraniu” z 1992 r., w którym główną rolę grała Whoopi Goldberg. Podstawą dla musicalu jest część pierwsza filmu. Główna bohaterka – Deloris Van Cartier, która jest barową piosenkarką, pewnego dnia zostaje przypadkowym świadkiem morderstwa dokonanego przez jej kochanka. Mężczyzna chce zabić Deloris, dlatego policja oferuje jej pomoc – zostaje wysłana do klasztoru, gdzie szybko znajduje się dla niej miejsce w zakonnym chórze, w którym zostaje dyrygentem.

Jak podkreślał reżyser – Jacek Mikołajczyk – klasztor z zasady wydaje się być miejscem zamkniętym, tymczasem z perspektywy Deloris każda z zakonnic jest „fajną dziewczyną” i właśnie to bohaterka chce pokazać całemu światu. „Ma być barwnie i kolorowo”– zapewniała Ewelina Adamska-Porczyk – choreograf, a reżyser dodał, iż ma to być zabawa dla publiczności, która zostanie poprzedzona ogromnym wysiłkiem całego zespołu.

Publiczność usłyszy przeboje z lat 70-tych, wszystkie w polskiej wersji językowej autorstwa Jacka Mikołajczyka.

Obsada musicalu zostanie wybrana w drodze ogólnopolskiego castingu, na który zgłosiło się ponad 200 kandydatów z całej Polski.

Premiera musicalu „Zakonnica w przebraniu” odbyła się w 2009 r. w Londynie, na Broadwayu pojawił się w 2010 r. Poznańska realizacja musicalu będzie polską prapremierą.

Przedpremiery musicalu odbędą się 29-30 września 2016 r., natomiast premiera odbędzie się 1 października 2016 r.

www.teatr-muzyczny.poznan.pl