Strona główna PODRÓŻOWANIE Piękna i silna. Nautika 1100S, 1100R

Piękna i silna. Nautika 1100S, 1100R

Delphia Nautika 1150V

4590
PODZIEL SIĘ

Najnowsza, zniewalająca swoją siłą Nautika, to mierzący prawie 11 m jacht spacerowy, z silnikiem Volvo o mocy 380 KM i zbiornikami paliwa 600 l. Nautika S otrzymała kategorię projektową B stając się jednostką pełnomorską umożliwiając pływanie przy fali do 4 metrów i sile wiatru do 8° w skali Beauforta. Dwa stery strumieniowe – dziobowy i rufowy – dają ogromne wsparcie sternikowi podczas manewrów w portach, kanałach i jazach. Jacht można w miejscu obrócić o 360° słysząc jedynie charakterystyczne „buczenie”. Stery strumieniowe pozwalają idealnie podejść do kei czy manewrować jachtem w kolejce do tankowania paliwa.

delphiaaa4Opcja pływania ślizgiem przy zachowaniu właściwości jednostki pozwala poczuć moc i adrenalinę. Wówczas przód śmiało unosi się do góry wywołując uśmiech na twarzy każdego pasażera. Rufa mocno dotyka powierzchni wody niczym silny sportowy bolid
z napędem na tylną oś. Ślizg zawsze budzi emocje. Nie tylko wśród załogi, również na brzegu. Jednak należy pamiętać, iż pływamy silnym jachtem spacerowym, zapewniającym komfort załodze i dysponujemy sporym zapasem mocy.

delphiaaa5

Przestronny kokpit umieszczony jest bliżej rufy nadając, w połączeniu z silnym i ostrym przodem, groźny a zarazem fascynujący wygląd. Detale i wykończenia zadowolą osoby o artystycznym zmyśle.

Gdy przyjdzie czas odpocząć na środku morza pod czystym błękitem nieba czy w zaciszu portu, do użytku załogi jest przestronny pokład słoneczny, z którego można zejść bezpośrednio do obszernej messy z zabudowaną, dobrze wyposażoną kuchnią. Bezpośrednio z messy wejdziemy do trzech dwuosobowych kajut – dziobowej i dwóch rufowych. Ich wykończenie pozwoli na komfortowy wypoczynek. Na pokładzie znajduje się również łazienka z prysznicem i zaburtową toaletą. 300-litrowy zbiornik wody czystej  zapewni wystarczającą ilość wody pitnej dla całej załogi. Jacht posiada również zewnętrzny prysznic zaburtowy z ciepłą wodą. Jest on bardzo przydatny po słonych kąpielach podczas kotwiczenia w urokliwych miejscach niedostępnych z lądu. Wszystkie pomieszczenia na jachcie są ogrzewane lub chłodzone zimnym powietrzem.