Strona główna WYWIAD Piotr Żyła – Warto mniej się starać, by było lepiej

Piotr Żyła – Warto mniej się starać, by było lepiej

Wywiad Exclusive Piotr Żyła Medical Maestro

5130
PODZIEL SIĘ

Marcin Szumski: Jak wygląda kwestia pilnowania waszej diety? Sami dbacie o to, aby utrzymać odpowiednią wagę?
Każdy z nas wie, co powinien jeść. Ja wiem, co mam zjeść przed zawodami i po zawodach. Dodatkowo fizjoterapeuta każdemu z nas na zgrupowaniach układa jadłospis, jeśli nie ma szwedzkiego stołu, to on zamawia posiłki. Jeśli ktoś chce, może też pracować z dietetykiem, ale to już indywidualnie. Ja już wiem, co mogę jeść, a czego nie, więc nie potrzebuję ścisłej kontroli.

Magdalena Szumska: Czy chodząc do lekarzy ma Pan przemyślenia typu: „to jest dobry lekarz” albo „do tego już więcej nie pójdę”?
Nie chodzę do lekarzy – jak coś mi dolega, idę lub dzwonię do fizjoterapeuty i pytam, co mogę wziąć, bo są leki niedozwolone dla sportowców, on musi sprawdzić, czy mogę wziąć dany lek. W Wiśle mamy kilku lekarzy, ale z dziećmi chodzimy do jednego lekarza rodzinnego. Nigdy nie było niemiłej sytuacji, zawsze dobierał dobre leki. Ale mieliśmy z żoną pewną sytuację, kiedy rodziła w szpitalu drugie dziecko – akurat wtedy zamknęli porodówkę, z nikim nie można było się dogadać. Teoretycznie już był termin porodu, a doktor dał jej środki na przetrzymanie i wypisali ją, bo nie mieli czynnego oddziału. Pojechaliśmy do prywatnej kliniki i tam urodziła. To była mało przyjemna sytuacja.

Magdalena Szumska: Kim jest dla Pana dobry lekarz?
Dobrym człowiekiem, który chce pomóc drugiej osobie.

Marcin Szumski, Magdalena Szumska: Dziękujemy za rozmowę.
Dziękuję.

Żródło zdjęć: archiwum prywatne Piotra Żyły

Wywiad dostępny w wersji papierowej w jubileuszowym trzyletnim wydaniu dwumiesięcznika Medical Maestro Magazine Vol. 18 pages 2652-2655 dostępnego m.in. w salonach EMPIK lub ekskluzywnej prenumeracie dedykowanej.
Więcej informacji: e-szumska.pl