Strona główna INFORMACJA PRASOWA Płyń lub giń – wystawa w Centrum Nauki Kopernik

Płyń lub giń – wystawa w Centrum Nauki Kopernik

4585
PODZIEL SIĘ

W Centrum Nauki Kopernik na zwiedzających czeka nowa wystawa „Płyń lub giń”.

Co pływa, a co tonie sprawdzamy od najmłodszych lat. Niejeden rodzic stracił przez tę dziecięcą ciekawość ważne dokumenty czy telefon. I jeszcze musiał powiedzieć, dlaczego monety toną, a piłka unosi się na wodzie. Pytania się mnożą i nie zawsze potrafimy znaleźć na nie odpowiedzi. Teraz ma się to zmienić, wystarczy zabrać młodego badacza na wystawę „Płyń lub giń”.

plyn_lub_gin3 Wystawa składa się z 14 eksponatów, umieszczonych w ogromnych, metalowych kontenerach. Takich, w jakich przewozi się ładunki na statkach. Wszystkie wypełnione są wodą, łącznie 7,5 tys. litrów – to ponad 40 pełnych wanien łazienkowych.

plyn_lub_gin5

Podczas wystawy można dowiedzieć się, czy statki znikają w Trójkącie Bermudzkim, poczuć siłę wody na własnej dłoni, uciec z tonącego statku, poznać roboty badające morskie dno, ukształtować teren i sprawdzić jak powstają zbiorniki wodne, czy zanurkować na sucho i zrobić podwodne selfie.

plyn_lub_gin plyn_lub_gin2

Wystawie towarzyszą eksponaty wypożyczone z Muzeum Nurkowania i Muzeum Warszawy. Zwiedzający mogą porównać kostium współczesnego nurka ze skafandrem z lat 60-tych, podziwiać wydobyte z Wisły fragmenty rzeźb Zygmunta Otto, a prawdziwy batyskaf stoi przed budynkiem Centrum Nauki Kopernik.

Wystawa dostępna jest w ramach biletu do Kopernika, do 29 października 2017 r.

Więcej informacji na stronie Centrum Nauki Kopernik.