Strona główna INFORMACJA PRASOWA Premiera musicalu „Zakonnica w przebraniu” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu

Premiera musicalu „Zakonnica w przebraniu” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu

2030
PODZIEL SIĘ

Już 1 października 2016 r. w Teatrze Muzycznym w Poznaniu odbędzie się premiera musicalu „Zakonnica w przebraniu”.

27 września 2016 r. w Teatrze Muzycznym w Poznaniu odbyła się kolejna konferencja prasowa poświęcona premierze.

Musical został przygotowany na podstawie filmu „Zakonnica w przebraniu” z 1992 r., w którym główną rolę grała Whoopi Goldberg. Podstawą dla musicalu jest część pierwsza filmu. Główna bohaterka – Deloris Van Cartier, która jest barową piosenkarką, pewnego dnia zostaje przypadkowym świadkiem morderstwa dokonanego przez jej kochanka. Mężczyzna chce zabić Deloris, dlatego policja oferuje jej pomoc – zostaje wysłana do klasztoru, gdzie szybko znajduje  miejsce w zakonnym chórze, w którym zostaje dyrygentem.

zakonnica-w-przebraniu_1

W roli Deloris van Cartier, wystąpią dwie solistki: Karolina Trębacz – solistka Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej w Gdyni oraz Olga Szomańska – wokalistka i aktorka estradowa, znana z występów w oratorium Piotra Rubika i Zbigniewa Książka.

Podczas konferencji odbył się pokaz fragmentów musicalu, Karolina Trębacz – odtwórczyni głównej roli – zaśpiewała piosenkę „Boska, Baby”, a Tomasz Steciuk musicalowy Curtis wykonał utwór„Kiedy znajdę ją”. Było zabawnie, kolorowo i profesjonalnie, czyli tak jak zapewniał reżyser – Jacek Mikołajczyk. Ewelina Adamska-Porczyk – choreograf, przyznała, że jej osobiste doświadczenia, jako aktorki pomagają w pracy z aktorami, choć nie zmienia to faktu, iż jest wymagająca. Ilona Binarsch – autorka kostiumów zapewniła, że za pomocą kostiumów pokazuje przemianę pań – zakonnic.

zakonnica-w-przebraniu_13

Na premierze musicalu pojawią się goście, jedną z nich będzie Kaśka Bernaś Zdrowaśka – polska youtuberka, która w ramach kampanii promocyjnej musicalu „Zakonnica w przebraniu” zagrała w pięciu odcinkach „serialu” o produkcji premiery. Odcinki serialu można zobaczyć na Fanpage’u Teatru Muzycznego w Poznaniu. Gościem specjalnym premiery będzie Siostra Cristina Scuccia, zwyciężczyni programu „The Voice Od Italy”, występuje również na deskach rzymskiego teatru Brancaccio w roli Marii Roberty we włoskiej wersji „Zakonnicy w przebraniu”.

Dyrektor Teatru Przemysław Kieliszewski opowiedział również o planach na trwający sezon. W Teatrze Muzycznym widzowie mogą oglądać nie tylko „Zakonnicę w przebraniu”, ale również m.in. musical „Jesus Christ Superstar”, który odbędzie się 5 i 6 listopada 2016 r. w Hali Arena w Poznaniu.

Bilety na musical „Zakonnica w przebraniu”, który będzie grany w październiku i grudniu, do kupienia na stronie Teatru Muzycznego w Poznaniu www.teatr-muzyczny.poznan.pl