Strona główna WYWIAD SUPER HIP / SUPER KNEE PIERWSZY ZABIEG W POLSCE Osobowości medycyny: Dr...

SUPER HIP / SUPER KNEE PIERWSZY ZABIEG W POLSCE Osobowości medycyny: Dr n. med. Milud Ibrahim Shadi

Dr n. med. Milud Ibrahim Shadi – specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii. Pracuje w ORTOP Poliklinice w Poznaniu, a także w Szpitalu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym im. W. Degi w Poznaniu. Absolwent Uniwersytetu Alfatah w Trypolisie na Wydziale Lekarskim. W 1996 r. odbył specjalizację w zakresie ortopedii i traumatologii ruchu pod kierunkiem prof. Witolda Marciniaka. W 2003 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych. Zajmuje się ortopedią dziecięcą i dorosłych, wrodzonymi wadami stóp końsko-szpotawych, badaniami stawów biodrowych u dzieci i niemowląt. Stosuje metodę Ilizarowa w wydłużaniu kończyn. W maju 2015 r. wraz z zespołem lekarzy przeprowadził pierwszą w Polsce operację typu super hip / super knee, która pozwala na naprawienie złożonej deformacji stawu biodrowego oraz kolanowego. Członek wielu towarzystw naukowych. Wierzy w rozmowę z pacjentem i kontakt z dzieckiem i jego rodziną. Prywatnie zapalony maratończyk.

10753
PODZIEL SIĘ

A.R.: Dba Pan nie tylko o swój profesjonalizm jako lekarza, ale również o swoje ciało. Jest Pan zapalonym maratończykiem. Bieganie to Pana pasja?
Tak, to pasja, która pomaga mi w odstresowaniu się, nabraniu dystansu do wszystkiego. Czasami podczas biegania rodzą się różne nowe pomysły, czasem żartuję, że idę biegać, aby przemyśleć pewne sprawy. Problemem jest tylko czas, dlatego nigdy nie wiem o której godzinie pójdę biegać czy będzie to 5 rano, czy 22 wieczorem, różnie z tym bywa.

A.R.: Bierze Pan udział we wszystkich poznańskich maratonach?
Szczerze mówiąc od momentu kiedy zaczynałem biegać regularnie, nie przepuściłem żadnego maratonu w Poznaniu. Obecnie bardziej skupiam się na krótszych dystansach – półmaratonach.

M.S.: Uśmiech jest Pana wielką siłą. Zdaje Pan sobie z tego sprawę?
Wydaje mi się, że uśmiech jest czynnikiem ludzkim, który ułatwia kontakty (uśmiech).

M.S.: Wierzy Pan w leczenie uśmiechem?
Na pewno w innych dziedzinach, takich jak psychologia czy psychiatria uśmiech odgrywa bardzo dużą rolę. W ortopedii uśmiechem nie wyleczymy pacjenta, ale oczywiście jest on ważny, ponieważ ułatwia pracę z pacjentem, a współpraca z pacjentem jest integralną częścią leczenia.

A.R., M.S.: Dziękujemy serdecznie za wywiad.
Dziękuję bardzo.