Strona główna WYWIAD Zarządzający w medycynie: Lek. stom. Anna Lella – prezydent ERO-FDI

Zarządzający w medycynie: Lek. stom. Anna Lella – prezydent ERO-FDI

Lek. stom. Anna Lella w rozmowie z Redaktor Naczelną opowiada m.in. o tym, jak została Prezydentem Elektem Europejskiej Regionalnej Organizacji Federacji Dentystycznej, z czego będziemy dumni podczas tegorocznego kongresu, jaki jest poziom wykształcenia dentystów w Polsce.

4174
PODZIEL SIĘ

Przypomnijmy, że w Polsce słynie z tego Uniwersytecki Szpital w Olsztynie. Cieszy się Pani czy smuci, że jeszcze nie wszystkie drogi prowadzące do Olsztyna zostały wybudowane?
Chciałabym, żeby komunikacja w moim regionie była lepsza, aby więcej osób mogło do nas przyjechać i odkryć, jak tutaj jest pięknie. Często to właśnie dojazd jest czynnikiem odstraszającym. Niedługo ma zostać otwarty Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach, da to dodatkową możliwość zwiedzenia Mazur nie tylko dla Polaków, ale przede wszystkim osób z innych państw. Dojazd do nas jest faktycznie kłopotliwy, a region pięknie się rozwija. Oprócz natury, krainy tysiąca jezior i lasów, powstaje też dużo nowych hoteli, wiele dodatkowych atrakcji turystycznych.

Bardzo dziękuję Pani za rozmowę, gratuluję siły i determinacji. Jestem zadowolona i dumna, że jest osoba z Polski, która godnie ją reprezentuje na arenie międzynarodowej w imieniu dentystów z całego kraju. Proszę Panią o dalsze wspaniałe reprezentowanie Polski i życzę wielu sukcesów. Wszystkim, którzy nie wierzą, że można realizować pięć funkcji jednocześnie mówię, że można.
Nawet sześć czy siedem! To jest tylko kwestia organizacji, a poza tym myślę, że jest to nawet korzystne. Nie wyobrażam sobie pełnienia pewnych funkcji w Izbie Okręgowej, Naczelnej czy gdzieś w Europie, gdybym nie była praktykującym lekarzem. Jak mogłabym mówić o zawodzie, gdybym tego zawodu tak naprawdę nie uprawiała? Podstawą jest być przede wszystkim lekarzem i mieć kontakt z pacjentem.

Dziękuję za rozmowę.
Ja również dziękuję za rozmowę.