Strona główna ARTYKUŁ Medical Maestro Magazine EKONOMIA I MEDYCYNA – DWIE SIOSTRY. Henryk Wiatrowski w rozmowie z dr...

EKONOMIA I MEDYCYNA – DWIE SIOSTRY. Henryk Wiatrowski w rozmowie z dr Magdaleną Szumską

Redaktor Naczelna „Medical Maestro Magazine” opowiada o ekonomii, swojej działalności w branży medycznej, jednostkach, z którymi najchętniej współpracuje, a także o tym, co przynosi najwięcej satysfakcji w jej różnorakiej działalności.

4808
PODZIEL SIĘ

Ekonomia jest nauką konkretną. Czy dla Pani zysk jest najważniejszy?
Odpowiem filozoficznie – zysk możemy rozpatrywać w kategoriach takich, które mają bezpośredni wymiar w pieniądzu i w kategoriach takich, które wymiaru bezpośredniego nie mają. Zysk jest ważny, bo bez niego nie można utrzymać przedsiębiorstwa. To logiczne. Najważniejszy jest jednak zysk okraszony dużą satysfakcją pacjentów, a także właścicieli/zarządzających. Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z człowiekiem, niezwykle ważne jest jego niesłabnące zadowolenie. I stawiam tu dużą kropkę.

Co w Pani różnorakiej działalność przynosi najwięcej satysfakcji?
Wielość projektów. Policzalność efektów mojej pracy. Nadzieja w oku właściciela gabinetu i poczucie siły, gdy razem przekraczamy założone cele. Ja wówczas odchodzę z niemal cieleśnie odczuwalnym poczuciem dobrze wykonanej roboty. Cieszę się, gdy po spotkaniu słyszę, jak lekarze mówią: „To zrobiłem, tamto też i to wszystko zadziałało!”. Albo gdy ktoś przeczytał którąś z moich książek i mówi otwarcie, że metody i techniki działają bez zarzutu. Uwielbiam dostawać listy i maile. Przeżywam, kiedy ktoś z kadry profesorskiej uczelni medycznej podchodzi do mnie i mówi: „Nie wierzyłem w to, co Pani robi. Uważałem, że to nie powinno mieć miejsca… wszędzie, tylko nie w medycynie. Ale to, co Pani robi, jest dobre”.

Jaką ma Pani filozofię, którą się kieruje?
„Jeśli coś robisz, to rób to porządnie albo wcale”.

Dziękuję za rozmowę.
Dziękuję.