Strona główna O nas

O nas

„Medical Maestro Magazine” to ekskluzywny dwumiesięcznik skierowany przede wszystkim do lekarzy i osób zarządzających w medycynie, częściowo także do personelu medycznego oraz studentów medycyny. Można znaleźć w nim wszystko o zarządzaniu, marketingu, prawie, architekturze, wizerunku, medycynie praktycznej (uniwersalnej), psychologii czy relacjach z pacjentami. Jest też miejsce na teksty o czasie wolnym, sportach, podróżach, rodzinie. Piszą dla nas doskonali felietoniści: dr n. hum. Stanisław Krajski, dr n. med. Marcin Aluchna, Marcin Szumski, Jan Matul i Maciej Kautz.

eszumska-okladki-1-10Celem „Medical Maestro Magazine” jest dostarczenie nowej lecz sprawdzonej wiedzy o tym, w jaki sposób prowadzić gabinety, przychodnie, centra medyczne, oddziały szpitalne i większe jednostki medyczne. Propagujemy wiedzę wśród lekarzy i innych zawodów medycznych poprzez cykle artykułów, porady o charakterze doradczym czy cykle wywiadów.

Chcemy przyczynić się do zwiększania umiejętności i kompetencji Czytelników, dlatego informujemy o tym, jakimi wartościami powinni posługiwać się lekarze i zarządzający, aby sprawnie i dobrze wykonywać swoją pracę. Funkcjonujemy w świecie powszechnej wymiany informacji, czasami błędnie odczytujemy intencje innych osób, dlatego tak ważna jest umiejętność komunikowania się. Istotnym zadaniem Magazynu jest również przyczynienie się do polepszenia komunikacji na linii lekarz-pacjent, lekarz-personel medyczny.

Zachęcamy studentów do nauki w kraju i za granicą poprzez prezentowanie najlepszych światowych uczelni. Pomagamy w tworzeniu pozytywnego wizerunku zarówno samego siebie, jak i swojej firmy. Radzimy w planowaniu aranżacji wnętrz gabinetów czy klinik i najlepszej pod względem marketingowym lokalizacji firm. Informujemy o najważniejszych konferencjach i szkoleniach w kraju.

Istotną cechą Dwumiesięcznika są wywiady z wybitnymi lekarzami, opisy funkcjonowania wybranych placówek medycznych. Przydatne są teksty, a także porady prawne. Ten blok zagadnień ma trudne do przecenienia znaczenie z uwagi na fakt, że rynek zdrowia jest rynkiem regulowanym. Skupianie całej uwagi na sektorze zdrowia powoduje, że zawarte treści mogą być wykorzystywane także poza granicami Polski.

Niezależnie od tematyki merytorycznej, biznesowej, w każdym numerze są informacje pozwalające na relaks, spotkanie ze światem, planowanie wakacji, a także doskonalenie języka angielskiego. Działy „Kultura, sztuka i rozrywka”, „Odpocznij” i „Pasje i zdrowie” mają na celu oderwanie Czytelnika od spraw ważnych, zainteresowanie go innymi aspektami życia. Tam każdy znajdzie coś dla siebie, od poznania ciekawych osobowości, przez sport, po zdrowie i kulturę. W każdym numerze Magazynu minimum 6-8 stron tekstu oferujemy w języku angielskim. Materiały są pisane przez native speakerów związanych zawodowo z medycyną.

Każdy projekt zmienia się, doskonali z czasem za sprawą nabytych doświadczeń. Medical Maestro Magazine poważnieje, choć nie traci swojej lekkości. Od numeru 13, zgodnie ze standardami naukowymi, przy ważniejszych artykułach pojawiły się dwujęzyczne streszczenia i wykazy słów kluczowych. Wywiady były zawsze mocną stroną Magazynu, w najnowszych numerach pojawił się nowy cykl „Ważne rozmowy”, w którym poruszane są najważniejsze zagadnienia polskiego systemu opieki zdrowotnej. Rozwiązania prawne często ulegają zmianie, należy więc śledzić je na bieżąco. Stąd też narodziła się idea przygotowywania, raz w roku, numerów specjalnych: „Prawo dla Medycyny”, zawierających wyłącznie artykuły prawne.

Czytelnicy „Medical Maestro Magazine” to ludzie związani z medycyną, którzy wciąż się uczą, nie ustają w poszukiwaniu nowych rozwiązań, pragną pozyskiwać wiedzę. Dużo czytają, są inteligentni, błyskotliwi, poszukują odpowiedzi na ważne, nurtujące pytania. Chętnie inwestują w rozrywki, mają wiele zainteresowań. Cenią oryginalność i prestiż. To ludzie o umysłach ścisłych, lecz z humanistyczną duszą. Dwumiesięcznik jest chętnie czytany przez studentów uczelni medycznych, jak też biznesowych, przez słuchaczy studiów podyplomowych i MBA.

Wydanie Specjalne „Prawo dla Medycyny” to bardzo bogata publikacja dla lekarzy, lekarzy dentystów i kadry zarządzającej w medycynie, poruszającą najgorętsze tematy prawne. Autorami tekstów są adwokaci ze znanych i profesjonalnych kancelarii z całej Polski, a problemy i zagadanienia, które omawiają najaktualniejsze.