Strona główna Publikacje Premiera musicalu „Zakonnica w przebraniu” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu

Premiera musicalu „Zakonnica w przebraniu” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu

2383
PODZIEL SIĘ

Już 1 października 2016 r. w Teatrze Muzycznym w Poznaniu odbędzie się premiera musicalu „Zakonnica w przebraniu”.

Musical został przygotowany na podstawie filmu „Zakonnica w przebraniu” z 1992 r., w którym główną rolę grała Whoopi Goldberg. Podstawą dla musicalu jest część pierwsza filmu. Główna bohaterka – Deloris Van Cartier, która jest barową piosenkarką, pewnego dnia zostaje przypadkowym świadkiem morderstwa dokonanego przez jej kochanka. Mężczyzna chce zabić Deloris, dlatego policja oferuje jej pomoc – zostaje wysłana do klasztoru, gdzie szybko znajduje  miejsce w zakonnym chórze, w którym zostaje dyrygentem.

Publiczność w Teatrze Muzycznym w Poznaniu usłyszy przeboje z lat 70-tych, wszystkie w polskiej wersji językowej autorstwa Jacka Mikołajczyka. Kierownikiem muzycznym spektaklu jest Piotr Deptuch, za choreografię i ruch sceniczny odpowiada Ewelina Adamska-Porczyk, scenografię projektuje Grzegorz Policiński, a kostiumy Ilona Binarsch.
Obsada musicalu została wybrana w drodze ogólnopolskiego castingu, na który zgłosiło się ponad 200 kandydatów z całej Polski. W roli Deloris van Cartier, wystąpią dwie solistki: Karolina Trębacz – solistka Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej w Gdyni oraz Olga Szomańska – wokalistka i aktorka estradowa, znana z występów w oratorium Piotra Rubika i Zbigniewa Książka.

Premiera musicalu „Zakonnica w przebraniu” odbyła się w 2009 r. w Londynie, na Broadwayu pojawił się w 2010 r. Poznańska realizacja musicalu będzie polską prapremierą.

Bilety na musical, który będzie grany w październiku i grudniu, do kupienia na stronie Teatru Muzycznego w Poznaniu www.teatr-muzyczny.poznan.pl